Co to jest Brand Registry?

Amazon Brand Registry Makinta

Co to jest BRAND REGISTRY i dlaczego warto to mieć?!

Amazon Brand Registry (Rejestr Marki) daje dostęp do narzędzi, które umożliwiają dokładniejsze reprezentowanie marki, wykrywanie, raportowanie oraz zapobieganie naruszeniom.

Chcesz zarejestrować swoją markę w Amazon Brand Registry? Dowiedz się, jakie są wymagania kwalifikacyjne i jak możesz rozpocząć rejestrację.

Amazon Brand Registry

Najważniejsze korzyści płynące z Brand Registry:

1. Dokładne przedstawienie marki

Rejestr marek daje większą kontrolę nad stronami produktów Amazon, które używają nazwy Twojej marki. Dzięki temu klienci mają większe szanse na uzyskanie właściwych informacji związanych z Twoją marką.

Dzięki zarejstrowanej marce możesz stworzyć A+ Content i Brand Store dla Swoich produktów.

2. Dostęp do zaawansowanych narzędzi do wyszukiwania i raportowania

Uprość proces wyszukiwania przypadków potencjalnych naruszeń dzięki niestandardowym funkcjom zaprojektowanym specjalnie dla marek. Brand Registry umożliwia wyszukiwanie:

 • globalne: wyszukiwanie treści w różnych sklepach Amazon z tego samego ekranu
 • obrazów: znajdź na stronie Amazon oferty produktów, które pasują do Twojego produktu (produktów) lub logo (logotypów) za pomocą obrazów
 • zbiorcze ASINów: wyszukiwanie listy ASINów lub adresów URL produktów, aby szybko zbadać oraz zgłosić naruszenie zasad Amazon.

Tutaj dowiesz się stworzyć doskonały listing na Amazonie.

3. Dodatkowe zabezpieczenia marki

Oprócz standardowych, działań mających na celu ochronę klientów, Brand Registry wykorzystuje informacje przekazywane przez Sprzedawcę na temat marki. Im więcej przekazanych danych, tym łatwiej wdrożyć dodatkow zabezpieczenia, które mają na celu identyfikację i usunięcie potencjalnie złych listingów. Im więcej informacji o Twojej marce i prawach własności intelektualnej zostanie podanych podczas Brand Registry, tym bardziej Amazon będzie mógł pomóc Ci chronić Twoją markę kiedy na przykład:

 • pojawią się oferty produktów, które nie są związane z Twoją marką i nieprawidłowo używają w swoich tytułach terminów oznaczonych znakiem towarowym;
 • użyte zostaną obrazy, które zawierają Twoje logo, ale są związane z produktami, które należą do innych sprzedawców;
 • ktoś wyśle produkty z krajów, w których nie produkujesz ani nie dystrybuujesz porduktów swojej marki.

4. Wsparcie Brand Registry

Aby pomóc w razie jakichkolwiek pytań, globalny zespół Amazon jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Amazon Brand Registry
Amazon Brand Registry

Skontaktuj się z ekspertkami Makinta już dziś i buduj oraz rozwijaj swoją firmę na Amazonie, korzystając z takich narzędzi, jak Enhanced Brand Content (A+), Brand Store, Marki Sponsorowane oraz Brand Dashboard.

Tutaj dowiesz się co to jest Amazon A+ Content.

Tutaj dowiesz się co to jest Amazon Brand Store.

322 słów w 1 minutę i 36 sekund!

Co to jest Amazon Brand Store?

Amazon Brandstore Makinta

Skorzystaj z Amazon Brand Store i zwiększ sprzedaż!

Amazon Brand Store (Storefront) jest to konfigurowalne rozwiązanie, które pozwala na tworzenie sklepów na platformie sprzedażowej Amazon. Dzięki optymalizacji, Brand Store zapewnia klientom wciągające wirtualne zakupy.

Doświadczenie klientów związane z poruszaniem się po sklepie jest kluczowe dla każdej marki aby zwiększyć lojalność klientów oraz sprzedaż.

Amazon Brand Store pomaga przenieść ruch na stronę Twoich produktów i zwiększyć  sprzedaż. 

Ta funkcja pozwala zarejestrowanym markom na stworzenie własnego sklepu z personalizowanym url.

Jest to doskonałe rozwiązanie pozwalające na promocję marki i produktów oraz zwiększenie sprzedaży. A co najważniejsze, sprzedawca ma kontrolę nad tym, jakie produkty może pokazać na swojej stronie.

Amazon Storefront, pokaże Twoje produkty, w pożądanym przez Ciebie formacie, jednocześnie dostarczając cennych informacji klientom Amazon.

Naszym zdaniem do kluczowych cech Amazon Brandstore należą:

 • Personalizacja Projektu– Sprzedawcy mogą dostosować wygląd strony do swoich potrzeb.
 • Optymalizacja grafik – pokaż najwyższej jakości obrazy, które pomogą opowiedzieć historię Twojej marki.

UWAGA podpowiadamy, że obrazy mogą zawierać również tekst umieszczony na nich.

 • Wiele Stron – warto zastanowić się nad przygotowaniem różnych stron, pokazujących markę, kategorie produktowe a także poszczególne produkty.
 • Linki bezpośrednie – każde zdjęcie może mieć dodany link do strony produktu (listing). Dzięki temu klent/klientka bezpośrednio trafią do konkretnego produktu z Twojej oferty.

UWAGA na tym etapie warto przeanalizować i wybrać najlepszy CTA (call to action).

Przeczytaj jak dobrać słowa kluczowe do dodatkowych treści.

 • Media społecznościowe – treść Twojego sklepu może być łatwo udostępniana w mediach społecznościowych dzięki ikonom umieszczonym na dole każdej strony głównej sklepu.
Brand Store Amazon Social Media
Amazon Brand Store – przyciski Social Media
 • SEO – tworząc zoptymalizowany Brandstore należy również pamiętać o uzupełnieniu go o właściwe słowa kluczowe oraz meta description.

UWAGA Brandstore może pokazać nie tylko szczegóły dotyczące Twoich produktów, ale także historię tego, co czyni Twoją markę wyjątkową.

Konsumenci przywiązują się do marek, w które wierzą, więc pokaż im, dlaczego twoja marka jest inna, unikatowa i jedyna. Storefront to świetny sposób, aby zaprezentować Twoje najlepiej sprzedające się produkty, kategorie/grupy produktów jak również zaprojektować przyjazną dla konsumenta stronę główną dla Twojej marki.

Spójrzcie na naszym zdaniem ciekawe przykłady Brand Store:

Casa M Spice Co – przyprawy Amazon.com

Brand Store Casa

MDR – gry planszowe Amazon.de

 

Tutaj dowiesz się co to jest Amazon A+ Content.

Jeśli jesteś marką zarejestrowaną w Amazon, skontaktuj się z ekspertkami Makinta już dziś, aby stworzyć swój własny Storefront!

334 słów w 1 minutę i 40 sekund!