Co to jest Amazon Brand Store?

Skorzystaj z Amazon Brand Store i zwiększ sprzedaż!

Amazon Brand Store (Storefront) jest to konfigurowalne rozwiązanie, które pozwala na tworzenie sklepów na platformie sprzedażowej Amazon. Dzięki optymalizacji, Brand Store zapewnia klientom wciągające wirtualne zakupy.

Doświadczenie klientów związane z poruszaniem się po sklepie jest kluczowe dla każdej marki aby zwiększyć lojalność klientów oraz sprzedaż.

Amazon Brand Store pomaga przenieść ruch na stronę Twoich produktów i zwiększyć  sprzedaż. 

Ta funkcja pozwala zarejestrowanym markom na stworzenie własnego sklepu z personalizowanym url.

Jest to doskonałe rozwiązanie pozwalające na promocję marki i produktów oraz zwiększenie sprzedaży. A co najważniejsze, sprzedawca ma kontrolę nad tym, jakie produkty może pokazać na swojej stronie.

Amazon Storefront, pokaże Twoje produkty, w pożądanym przez Ciebie formacie, jednocześnie dostarczając cennych informacji klientom Amazon.

Naszym zdaniem do kluczowych cech Amazon Brandstore należą:

  • Personalizacja Projektu– Sprzedawcy mogą dostosować wygląd strony do swoich potrzeb.
  • Optymalizacja grafik – pokaż najwyższej jakości obrazy, które pomogą opowiedzieć historię Twojej marki.

UWAGA podpowiadamy, że obrazy mogą zawierać również tekst umieszczony na nich.

  • Wiele Stron – warto zastanowić się nad przygotowaniem różnych stron, pokazujących markę, kategorie produktowe a także poszczególne produkty.
  • Linki bezpośrednie – każde zdjęcie może mieć dodany link do strony produktu (listing). Dzięki temu klent/klientka bezpośrednio trafią do konkretnego produktu z Twojej oferty.

UWAGA na tym etapie warto przeanalizować i wybrać najlepszy CTA (call to action).

Przeczytaj jak dobrać słowa kluczowe do dodatkowych treści.

  • Media społecznościowe – treść Twojego sklepu może być łatwo udostępniana w mediach społecznościowych dzięki ikonom umieszczonym na dole każdej strony głównej sklepu.
Brand Store Amazon Social Media
Amazon Brand Store – przyciski Social Media
  • SEO – tworząc zoptymalizowany Brandstore należy również pamiętać o uzupełnieniu go o właściwe słowa kluczowe oraz meta description.

UWAGA Brandstore może pokazać nie tylko szczegóły dotyczące Twoich produktów, ale także historię tego, co czyni Twoją markę wyjątkową.

Konsumenci przywiązują się do marek, w które wierzą, więc pokaż im, dlaczego twoja marka jest inna, unikatowa i jedyna. Storefront to świetny sposób, aby zaprezentować Twoje najlepiej sprzedające się produkty, kategorie/grupy produktów jak również zaprojektować przyjazną dla konsumenta stronę główną dla Twojej marki.

Spójrzcie na naszym zdaniem ciekawe przykłady Brand Store:

Casa M Spice Co – przyprawy Amazon.com

Brand Store Casa

MDR – gry planszowe Amazon.de

 

Tutaj dowiesz się co to jest Amazon A+ Content.

Jeśli jesteś marką zarejestrowaną w Amazon, skontaktuj się z ekspertkami Makinta już dziś, aby stworzyć swój własny Storefront!

334 słów w 1 minutę i 40 sekund!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *