Sprzedaż na rynkach europejskich na Amazon. Część 2 – Promocja produktów

Keywords sprzedaż na Amazon Makinta

Zastanawiasz się co zrobić aby Twoje produkty były bardziej widoczne dla potencjalnych klientów? Jak zwiększyć sprzedaż na Amazon? Jak wypromować swoje listingi?

Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma radami!

Reklama na Amazonie to łatwy sposób na promowanie produktów. Reklamy pojawiają się w widocznym miejscu, gdzie klienci będą je widzieć. Np. na pierwszej stronie wyników wyszukiwania lub na stronach produktów.
Składasz oferty na odpowiednie słowa kluczowe. Jeśli Twoja oferta wygrywa, a reklama pasuje do wyszukiwania, twoja reklama zostaje wyświtlona kupującym. Reklamy docelowe mogą Ci pomóc zwiększyć sprzedaż, prezentując produkty szerszej publiczności.

Amazon ma dwa skuteczne rozwiązania reklamowe:

  1. Sponsorowane produkty do promocji indywidualnej wpisy i
  2. reklamy do wyszukiwarek nagłówkowych, które pomogą zarejestrowanym właścicielom marek promować ich markę i portfolio produktów.

Obydwa te systemy zostały zaprojektowane tak, aby:

  • Pomóc w zwiększeniu sprzedaży
  • Pomóż klientom znaleźć to, czego szukają.
  • Odkyto twoje produkty
  • Pomóc Ci konrolować koszty.

Płacisz tylko za kliknięcia reklamy. Raporty kampanii śledzą wydajność Twoich reklam, dzięki czemu możesz zmierzyć zwrot z inwestycji i dostosować oferty oraz budżet w celu optymalizacji wyników.

Jak zacząć?

  1. Zaloguj się do Seller Central i kliknij na zakładkę Adevrtising.
  2. Wybierz produkty, które chcesz reklamować.
  3. Zdecyduj, ile chcesz licytować za kliknięcia i ustaw ogólny budżet.
  4. W ciągu kilku minut, możesz rozpocząć swoją pierwszą kampanię.

Uzyskaj odpowiedzi na temat produktów sponsorowanych, reklam w wyszukiwarkach głównych, kosztów, słów kluczowych i innych tutaj.

Lub skontaktuj się z ekspertkami Makinta i zaoszczędź setki godzin spędzonych na poszukiwaniu informacji.

Zwiększ swoją widoczność dzięki produktom sponsorowanym

Sponsored Products to rozwiązanie reklamowe typu pay-per-click, które umożliwia promocję produktów sponsorowanych. produkty z reklamami ukierunkowanymi na słowa kluczowe, które pojawiają się w bardzo widocznych miejscach na Amazonie. Ty wybierz produkty do reklamowania i wybierz słowa kluczowe lub pozwól firmie Amazon zoptymalizować swoje reklamy. z automatycznym celowaniem. Kontrolujesz to, co wydajesz i możesz łatwo zmierzyć swoje wydatki na reklamy.

Obejrzyj ten film krok po kroku, jak stworzyć swoją pierwszą kampanię dotyczącą produktów sponsorowanych:

Zobacz, jak śledzić i poprawiać wydajność swoich kampanii:

Lightening Deals dla właścicieli marek

Lightning Deals szybka oferta, która pokazuje produkty przez kilka godzin na naszej popularnej Stronie Ofert. Lightning Deals to świetny sposób na usunięcie nadmiernych zapasów lub zapasów na koniec sezonu. Pomagają również przyciągnąć nowych klientów dzięki promocyjnym cenom.

EBC dla właścicieli marek

Funkcja “Enhanced Brand Content” (EBC) umożliwia właścicielom marek zmianę opisu produktu markowych kodów ASIN. Narzędzie to pozwala opisać cechy produktu w charakterystyczny sposób, włączając w to unikalną historię marki, udoskonalone grafiki i umieszczenie tekstu. Dodanie EBC do stron zawierających szczegółowe informacje o produktach może spowodować większy ruch i wyższy współczynnik konwersji. To na pewno zwiększy sprzedaż na Amazon.

Przeczytaj jakie są wymagania dotyczące zdjęć produktowych: jak zoptymalizować zdjęcia produktów, aby wygenerować większe przychody na Amazon!

Zarejestruj swoją markę

Możesz chronić swoje zarejestrowane znaki towarowe na Amazon za pośrednictwem rejestru marek Amazon. Dzięki temu zapewnisz klientom bardziej dokładne i godne zaufania informacje. Rejestr marek Amazon zapewnia dostęp do zaawansowanych narzędzi do zarządzania marką, w tym wyszukiwania tekstów i obrazów zastrzeżonych, automatyzacji opartej na zgłoszeniach dotyczących domniemanych praw własności intelektualnej, naruszenia i zwiększone uprawnień w zakresie umieszczania produktów z nazwą marki.

Wydarzenia związane z zakupami w Amazon w Europie

Są pory roku, kiedy klienci robią zakupy na Amazonie dla określonych typów produktów. Te wydarzenia to doskonała okazja do skorzystania z promocji firmy Amazon i dotarcie do nowych klientów. Aby zwiększyć sprzedaż na Amazon, nie zapominaj o Black Friday, Cyber Monday, Świętach Bożego Narodzenia, Dniu Kobiet itd.

 

Tutaj znajdziesz Pierwszą część z serii Sprzedaż na rynkach europejskich na Amazon.