Jak przejść przez nowy proces weryfikacji faktur na Amazon?

nowy proces weryfikacji faktur w Amazon Makinta

Przedstawiamy 7 kroków dzięki którym przejdziesz przez nowy proces weryfikacji faktur na Amazonie.

 

Jeżeli masz już konto na Amazonie powinieneś na bierząco śledzi zmiany i wymagania dotyczące sprzedawców. Skontaktuj się z Makinta jeżeli potrzebujesz profesjonalnej pomocy.

Amazon stosuje nowy rygorystyczny proces weryfikacji faktur. Zespół Makinta wyjaśnia, jak to wszystko działa, chcemy abyście mogli bez problemu przejść ten proces.

 

Amazon częściej niż kiedykolwiek wcześniej prosi sprzedawców o faktury od swoich dostawców.

Zapytania o faktury mogą być spowodowane przez cały szereg reklamacji dotyczących jakości, autentyczności i stanu magazynowego. Amazon, jeśli ich algorytmy zdecydują, że reklamacje mogą pojawić się w przyszłości,  będzie prosić o wystawienie faktury nawet przed dokonaniem pierwszej sprzedaży.

 

Dlaczego tak się dzieje?

Amazon musi chronić integralność rynku i zapobiegać rosnącym obawom kupującego przed sprzedażą online podrabianych produktów. Muszą wiedzieć, że Twoj produkt jest nowy, bezpieczny, a Ty kupiłeś go od legalnego dostawcy. To takie proste! Nic dodać nic ująć!

Kiedy Amazon otrzymuje Twoje faktury, nie tylko szybko się im przygląda, ale również je archiwizuje. Faktury na prawdę są weryfikowane! Pracownicy Amazon wykonują dzwonią, wysyłają e-maile, sprawdzają strony internetowe i nie tylko. Oryginalne faktury mogą zostać odrzucone, jeśli nie spełniają standardów firmy Amazon.

Oto jak upewnić się, że faktury przejdą proces weryfikacji.

 

Kiedy Amazon pyta o faktury od dostawców?

Zapytania o faktury mogą być spowodowane przez kupujących lub marki zgłaszające reklamacje Twoich produktów.  Amazon będzie zażąda faktur, jeśli pojawią się:

 • reklamacje dotyczące jakości produktów
 • skargi dotyczące autentyczności
 • problemy związane z kondycją produktu, takie jak “używane jako nowe”.
 • pozycje, które nie są “niezgodne z opisem”.
 • obawy dotyczące bezpieczeństwa przedmiotów

Typowa prośba wygląda tak:

“Usunęliśmy niektóre z Twoich ofert z powodu reklamacji kupującego. Przedmioty te nie odpowiadały dokładnie stanowi lub opisowi produktu wymienionemu w wykazach produktów na stronie produktu. Reklamacje znajdują się na końcu tego e-maila.

…zawierają następujące informacje dla każdego ASIN z reklamacjami sprzedanymi jako nowe:

– Kopie faktur lub rachunków od dostawcy wystawionych w ciągu ostatnich 365 dni. Powinny one odzwierciedlać wielkość sprzedaży w tym czasie.

– Dane kontaktowe dostawcy, w tym nazwisko, numer telefonu, adres i strona internetowa.”

 

Oryginalna wersja:

(“We removed some of your listings because of buyer complaints about the items they ordered from you. These items did not accurately match the condition or description of the product mentioned in your products listings on the product detail page. The listings complaints are at the end of this email.

…include the following information for each ASIN with Used Sold as New complaints:

— Copies of invoices or receipts from your supplier issued in the last 365 days. These should reflect your sales volume during that time.

— Contact information for your supplier, including name, phone number, address, and website.”)

Amazon stara się również zweryfikować autentyczność produktu znacznie wcześniej w procesie weryfikacji sprzedawcy. Teraz często pytają o faktury i dowód łańcucha dostaw, zanim produkt zostanie sprzedany.

Jest to nowy, agresywny ruch i koszmar dla dropshipperów z Amazon, ponieważ nie będą mieli faktury, dopóki nie dokonają sprzedaży.

 

Jak mogę stwierdzić, czy Amazon zaakceptuje moje faktury?

Nie dawaj śledczym możliwości odrzucenia Twoich faktur, ani nie poddawaj w wątpliwość legalności dostawców, którzy je wystawiają.

Szukajcie luk i niejasnych informacji, które sprawią, że śledczy mocno się natrudzą, próbując coś wymyślić. Zła dokumentacja łańcucha dostaw może oznaczać coś więcej niż tylko blokadę aukcji. Jeśli notatki na Twoim koncie wykazują podobne problemy w przeszłości, całe Twoje konto sprzedaży może być zagrożone.

Dobrze jest mieć wszystkie dokumenty pod ręką, zanim Amazon o nie poprosi. Jeśli masz gotowe listy autentyczności na papierze firmowym dostawcy, to jest to idealne rozwiązanie.

Jeśli chodzi o faktury, sprawdź je z tymi siedmioma punktami, zanim wyślesz je do Amazon:

 

1.  Z datą w ciągu ostatnich 365 dni

Sprawdzaj, kiedy kupiłeś swoje produkty. Jeśli masz to, co Amazon uważa za “starzejące się zapasy” siedzące w FBA, musisz je usunąć, zanim minie rok.

Faktury starsze niż rok, nie są akceptowalną dokumentacją dla “nieautentycznej” skargi, więc posiadanie zapasów starszych niż rok jest ryzykiem. W przypadku jednego ASIN, prawdopodobnie nie usunie on całego Twojego konta. Ale jeśli tak się stanie, w końcu Amazon sprawdzi, czy masz pełne zawieszenie konta.

 

2. Niezawodność i wysoka jakość

Czy faktury można łatwo odczytać? Czy śledczy zobaczą rozmazane pliki PDF, które zostały źle zeskanowane, lub nieostre zdjęcia zrobione smartfonem?

Faktury muszą wyglądać profesjonalnie, aby śledczy mógł zlokalizować wszystkie wymagane informacje. W szczególności, upewnij się, że logo nie jest niewyraźne, a kolory pasują do tego, co jest na stronie internetowej dostawcy lub marki. Logo, które nie jest ostre, lub w niewłaściwym miejscu, lub jak gdyby zostało zmienione lub przeniesione, wywoła obawy, że sam dokonałeś zmian w dokumencie.

Podobnie, upewnij się, że linie przecinają się prawidłowo i nie wygląda to tak, jakby ktoś ponownie zredagował jakikolwiek tekst lub liczby. Ostatnią rzeczą, jakiej oczekujesz, jest to, że Amazon będzie myślał, że fałszujesz faktury.

 

3. Nigdy odręcznie

Nigdy nie wysyłaj Amazonowi przygotowanej odręcznej faktury, kropka!

Jeśli Twój dostawca wyśle Ci cokolwiek odręcznie napisanego, nie będziesz mógł tego wykorzystać współpracując z Amazon. Uzyskaj nowego dostawcę lub powiedz swojemu staremu dostawcy, że musi wystawić drukowane faktury.

 

4. Odsyłacz do strony internetowej dostawcy

Twój dostawca musi teraz zamieścić na fakturach link do swojej strony internetowej.

Zespoły ds. jakości produktów firmy Amazon nie nalegały na to jeszcze w 2017, ale teraz naprawdę chcą mieć tam adres URL. Pomaga to uniknąć lęku przed wiadomością e-mail “nie można zweryfikować dostawcy”, jeśli link jest łatwo dostępny.

 

5. Wszystkie adresy pasują do siebie

Upewnij się, że Twój adres na fakturach jest dokładnie taki sam jak adres w Seller Central. Amazon uwielbia odrzucać faktury, jeśli jest tam stary lub inny adres.

Adresy dostawców muszą być zgodne z tym, co śledczy znajdą w wyszukiwaniu online. Jeżelu będzie inaczej, odrzucą fakturę jako “nieweryfikowalną”.

 

6. Profesjonalna strona internetowa

Upewnij się, że Twój dostawca ma profesjonalnie wyglądającą stronę internetową i nic, co jest “w budowie” lub przekierowane na ogólną stronę docelową. Osoby prowadzące dochodzenie muszą być w stanie sprawdzić wszystkie informacje o tym, skąd pochodzą Twoje towary.

Dostawcy, którzy nie posiadają żadnej strony internetowej, muszą zostać usunięci z Twojego łańcucha dostaw.

Jakakolwiek legalna działalność gospodarcza bez strony internetowej nie będzie uznawana za legalną przez Amazon.

 

7. Ilości pasują do Twojej sprzedaży

Ilości na fakturach muszą odpowiadać lub przewyższać sprzedaż na Amazon.

Jeśli wielkość sprzedaży przewyższa liczbę jednostek podaną na fakturach, Amazon odrzuci je i nie wyrazi zgody na przyszłe wpisy. Upewnij się, że dostarczysz wystarczającą ilość faktur na co najmniej 90 dni sprzedaży.

 

Czy firma Amazon spróbuje skontaktować się bezpośrednio z moimi dostawcami?

Tak, absolutnie! Osoby prowadzące dochodzenie w Amazon zadzwonią i sprawdzą online, czy Twoi dostawcy są legalni. Mogą również wysyłać e-maile, ale w większości przypadków próbują porozmawiać z dostawcami.

Oznacza to, że powinieneś dać Amazon bezpośrednie numery telefonu do Twoich dostawców.

Ułatw to śledczym, podając dokładne dane kontaktowe dla przedstawicieli marek, producentów lub dostawców, z którymi współpracujesz. Jeśli Amazon napotka opór, gdy będzie próbował z nimi rozmawiać, może się poddać.

Tutaj dowiesz się jak stworzyć doskonały listing swoich produktów.

 

Co się stanie, jeśli nie będę miał żadnych faktur do wysłania do Amazon?

Brak faktur oznacza, co najmniej, brak przyszłego dostępu do odebranych ASIN. W szerszej perspektywie mogą oni zakwestionować Twoją zdolność do dostarczenia dokumentacji dla innych produktów, które wymieniłeś.

 

A co z wysyłką ?

Dropshippers zazwyczaj nie będą miali faktur, dopóki ich produkty nie zostaną sprzedane na Amazon. Więc, jeśli Amazon poprosi, o fakurę przed jakąkolwiek sprzedażą, to masz pecha. Jakakolwiek lista, którą Amazon sygnalizuje do wglądu, bez względu na to, czy jest zamówienie czy sprzedaż, zazwyczaj skutkuje teraz prośbą o okaznie faktury.

 

A co z “private labels”?

Nie wpadnij w pułapkę myślenia, że skoro jesteś sprzedawcą marek własnych i tworzysz własne produkty, Amazon nie będzie chciał weryfikować Twoich faktur.

Być może dogadałeś się z wielkim producentem w Chinach, ale sprawdź, czy może on dostarczyć akceptowalną dokumentację potwierdzającą legalność Twoich produktów.

Amazon otrzymuje coraz więcej “fałszywych” i “nieautentycznych” reklamacji na zamówienia, w których tylko jedna firma wytwarza i sprzedaje produkt. Nie ma to żadnego znaczenia dla zautomatyzowanych narzędzi, które przechwytują skargi, zawieszają listy i oznaczają je do wglądu. Śledczy muszą jeszcze otrzymać od Ciebie akceptowalne dokumenty, zanim będą mogli przywrócić Twoje oferty.

 

A co się stanie, jeśli “wystawisz” fakturę dla siebie lub zmienisz faktury od dostawców?

Wyprodukowanie faktur jest najszybszym sposobem na uzyskanie zakazu sprzedaży nieodwracalnie.

Śledczy przechodzą specjalne szkolenie, aby doskonalić swoje umiejętności i rozwijać umiejętności wykrywania zmanipulowanej dokumentacji. Jeśli wygląda na to, że edytowałeś faktury po ich otrzymaniu, nie zawahają się dodać adnotację “sfałszowane faktury” na Twoim koncie i odpowiednio Cię o tym poinformują.

Jeśli w przeszłości tworzyłeś własne faktury i polegasz na nich w odniesieniu do sprzedawanych produktów, usuń je z FBA i usuń listing. W każdej chwili możesz zostać poproszony o dokumentację, a złapanie nawet raz za sfabrykowanie faktur zablokuje Twoje konto na zawsze.

 

POWODZENIA!

Jeżeli chcesz powierzyć tworzenie konta specjalistkom, skontaktuj się z Makinta.

2731 słów w 13minut, 39 sekund!

 

Do przygotowania tekstu zainspirowały nas pytania naszych Klientów/Klientek oraz Chris McCabe z www.ecommercechris.com.

Narzędzia do Analizy Słów Kluczowych (keywords) Amazon

Narzędzia Analizy Kewords Amazon Makinta

Jako sprzedawca Amazon już wiesz, że podstawą doskonałego listingu są dobrze dobrane słowa kluczowe (keywords).

Tutaj przeczytasz jak dobrać słowa kluczowe do listingu na Amazonie.

Jeżeli jednak dysponujesz dodatkowym budżetem w 3 minuty dowiesz się jakie płatne narzędzia możesz użyć do wyszukania i przeanalizowania keywords dla Twoich produktów.
Helium 10 Narzędzie Amazon Keywords
Helium 10 Narzędzie Amazon Keywords
Wszystko w jednym- Helium 10

Helium 10 to według jego twórców oprogramowanie, które “zawiera kilkanaście narzędzi pomocnych sprzedawcom Amazon przy znalezieniu wysokiej rangi słów kluczowych, zidentyfikowaniu trendów, kontrolowaniu konkurentów i pełnej optymalizacji listy produktów “.

Heliium 10 Narzędzie Amazon Keywords
Helium 10 Narzędzie Amazon Keywords
Funkcje  Helium 10 obejmują następujące elementy:
 1. Znajdź i wypisz produkty: Helium 10 oferuje narzędzia, dzięki którym możesz wybrać produkt, który jest konkurencyjny. Możesz również odkryć słowa kluczowe pomocne w uzyskaniu lepszych pozycji w rankingach Twoich produktów, w tym cenne pisownie typu miss-spellings, które mogą napędzać cenny ruch.
 2. Analiza konkurencji: dowiedz się, jaka jest strategia konkurencji widząc, jakie słowa kluczowe dla ich produktów są w rankingu. Użyj narzędzia ASIN do uzyskania setek potencjalnych słów kluczowych.
 3. Zidentyfikuj słabe słowa kluczowe: złe słowa kluczowe w Amazon Listings back end mogą blokować dobre słowa kluczowe z indeksowania. Zidentyfikuj i usuń wszystkie złe słowa kluczowe, abyś mógł prawidłowo rozpocząć ranking.
 4. Amazon Ad Support: obniż koszty PPC i zwiększ sprzedaż, identyfikując odpowiednie słowa i optymalizując listę produktów.
 5. Refund Genie: dzięki tej funkcji łatwo znaleźć utracone lub uszkodzone zapasy i złożyć do Amazon wnioski za pomocą jednego kliknięcia.

Helium 10 oferuje bezpłatny 14-dniowy okres próbny i przedział cenowy w zależności od aktywności sprzedającego na Amazon.

Cena minimalna: 97$ miesięcznie

Cena maksymalna: 197$ miesięcznie

Kliknij tutaj, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat Helium 10.

 

Merchant Words Narzędzie Amazon Keywords
Merchant Words Narzędzie Amazon Keywords
Data Science & Keywords (słowa kluczowe)- Merchant Words

Założona w 2012 roku firma MerchantWords stworzyła jedno z pierwszych narzędzi programistycznych na Amazon, które weszły na rynek. MerchantWords mogą pochwalić się milionami skategoryzowanych słów kluczowych, aby pomóc Ci odkryć nowe terminy. Podsumowując, MerchantWords pozwala “zwiększyć widoczność produktu, odkryć popyt wśród nabywców i odkryć nowe możliwości “.

Merchant Words Narzędzie Amazon Keywords
Merchant Words Narzędzie Amazon Keywords
MerchantWords oferuje następujące funkcje:
 1. Duża baza słów kluczowych: MerchantWords rozpoczął zbieranie słów kluczowych z wyszukiwarki Amazon w 2012 roku. Od tego czasu, ich zbiory rozrosły się o kolejne rynki, aby uzyskać 360-stopniowy wgląd w wyszukiwanie kupujących na całym świecie. Z “setkami milionów słów kluczowych”, oprogramowanie opiera się na sztucznej inteligencji.
 2. Łatwo eksportuj dane: pobieranie słów kluczowych jest proste. Eksport w formie CSV do wykorzystania z programem Excel lub z innymi narzędziami Amazon.
 3. Świeże słowa kluczowe: dane słów kluczowych są aktualizowane przynajmniej raz w miesiącu. Wszystkie słowa są rygorystycznie sprawdzane i nie są publikowane dopóki Zespół MerchantWords nie upewni się że wszystkie informacje są poprawne.

Subskrypcja nie wymaga długoterminowego zaangażowania.

Słowa kluczowe w USA: 30$ miesięcznie

Globalne słowa kluczowe: 60$ miesięcznie

Kliknij, aby uzyskać więcej informacji na temat słów handlowych.

Jungle Scout Narzędzie Amazon Keywords
Jungle Scout Narzędzie Amazon Keywords
Amazon Automated Repricing- Jungle Scout

Wprowadzenie na rynek nowego produktu to ogromne przedsięwzięcie. Jest to również duża inwestycja i znaczące ryzyko. Im więcej informacji posiadasz, tym bardziej ograniczasz to ryzyko. Z JungleScout, możesz zmaksymalizować swój wkład dzięki zaawansowanym narzędziom badawczym. Według ich strony internetowej, narzędzie to pozwala “znaleźć produkty Amazon, z których możesz czerpać zyski, szybko i bez zgadywanki”.

Jungle Scout Narzędzie Amazon Keywords
Jungle Scout Narzędzie Amazon Keywords
Funkcje Jungle Scout obejmują następujące elementy:
 1. Aplikacja internetowa: narzędzie online umożliwia łatwe śledzenie, organizowanie i sortowanie danych sprzedaży 1000 produktów.
 2. Łatwe filtrowanie produktów: możesz rozłożyć na części pierwsze wszystkie oferty Amazon, aby w łatwy sposób znaleźć interesujące Cię produkty. Możesz korzystać z własnych kryteriów wyszukiwania w oparciu o: popyt, sprzedaż, ocenę, sezonowość, wymiary, kategorię, cenę i wiele innych.
 3. Śledzenie produktów: kiedy już znajdziesz interesujące Cię produkty, śledź je za pomocą narzędzia JungleScout’s Tracking. Łatwo przeglądać dane w oparciu o numery inwentaryzacyjne, ceny, sprzedaż, ranking najlepszego sprzedawcy oraz działania promocyjne.
 4. Niszowy Łowca: oblicz każdy określony segment Amazon’s “Opportunity Score” i sprawdź wskaźniki 10 najlepszych sprzedawców oraz “Listing Quality Scores” dla każdego szukanego terminu.
 5. Rozszerzenie Chrome: korzystając z firmowego rozszerzenia Chrome, możesz zbierać dane w czasie rzeczywistym, przeszukując rynek firmy Amazon.
 6. Dane dotyczące sprzedaży międzynarodowej: uzyskaj dane dotyczące sprzedaży produktów firmy Amazon na rynkach takich jak USA, Kanada, Meksyk, Wielka Brytania, Hiszpania, Indie, Francja, Włochy i Niemcy.
 7. Dane pomiarowe w czasie rzeczywistym: rozszerzenie Chrome pobiera dane dla każdej oferty w trakcie jej przeglądania, w tym szacunkowej sprzedaży.

JungleScout sprzedaje osobno aplikacje internetowe i produkty rozszerzające Chrome. Rozszerzenie jest jednorazowym kosztem, podczas gdy aplikacja internetowa jest miesięczną opłatą za usługę. Poziomy subskrypcji zależą od liczby produktów, które śledzisz.

Aplikacja internetowa – cena minimalna: 29$ miesięcznie (0-40 produktów)

Web App – cena maksymalna: 69$ miesięcznie (80-150 produktów)

Rozszerzenie Chrome (Lite): $97

Rozszerzenie Chrome (Pro): $197

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej na temat JungleScout.

POWODZENIA!

Jeżeli chcesz powierzyć tworzenie konta specjalistkom, skontaktuj się z Makinta.

710 słów w 3minuty, 33 sekund!