Wymagania Amazona dotyczące kodu kreskowego na opakowaniach

Co to jest FNSKU Makinta blog

Wytyczne dla etykiet Amazon FBA

Tworzenie etykiety z kodem kreskowym (barcode) umieszczanym na opakowaniu jest bardzo ważnym etapem przygotowania wysyłki do magazynów Amazon.

Tutaj przeczytasz jakie są wymagania dotyczące opakowań produktów wysyłanych do magazynów Amazon (FBA)

Amazon używa kodów kreskowych do identyfikacji produktów i usprawnienia wysyłki. Kody kreskowe identyfikują również sprzedawcę, dzięki czemu otrzymują oni zapłatę za sprzedaż. Dlatego na każdym egzemplarzu wysyłanym do firmy Amazon należy umieścić skanowalny kod kreskowy. Ale jakiego kodu kreskowego należy użyć?

Istnieje wiele rodzajów kodów kreskowych:

UPC (Universal Product Code),
EAN (European Article Numbering),
FNSKU (Fulfillment Network Stock Keeping Unit)
GTIN (Global Trade Item Number).

Jeśli jesteś sprzedawcą w programie FBA Amazon, musisz skupić się tylko na dwóch kodach kreskowych – UPC i FNSKU.
UPC to kod producenta. Znajduje się on już na produkcie, gdy otrzymujesz go od dostawcy. Amazon umożliwia sprzedawcom korzystanie z UPC dla niektórych typów produktów.

jak sprzedaż na Amazon

Używanie tylko kodu producenta może powodować problemy. W końcu twoi konkurenci też mogą wysyłać swoje produkty za pomocą kodu kreskowego UPC. Może to być problem, ponieważ wszystkie produkty oznaczone jako “tylko UPC” są wrzucane do jednego miejsca.

Kiedy klient zamawia produkt, pracownik magazynu wybiera losowo produkt z kosza. Twój klient otrzyma produkt, który został wysłany przez konkurenta, a produkt może być wadliwy lub podrobiony. Może to mieć duży wpływ na wskaźnik wadliwości zamówienia (ODR). W rezultacie możesz otrzymać mnóstwo negatywnych opinii zwrotnych. Możesz stracić “Buy Box” i wyniki sprzedaży mogą się znacznie zmniejszyć.

Dlatego powinieneś użyć kodu firmy Amazon o nazwie FNSKU. Wtedy będziesz mieć pewność, że Twoje produkty nie są łączone z podrobionymi i wadliwymi przedmiotami.

Aby uzyskać kody kreskowe FNSKU:

  1. Zaloguj się do centralnego konta sprzedawcy (Seller Central).
  2. Przejdź do “inwentaryzacji”.
  3. Kliknij na produkty, które wysyłasz do Amazon.
  4. Kliknij menu rozwijane i wybierz “Drukuj etykiety pozycji”. Możesz również skorzystać z usługi etykiet FBA, jeśli chcesz, aby firma Amazon zajęła się Twoimi etykietami.
  • Etykiety powinny mieć wymiary 3 1/3 cala x 4 cale.
  • Nie należy umieszczać etykiety w miejscu zamknięcia pudełka.
  • Przykryj UPC etykietą zawierającą FNSKU, aby uniknąć nieporozumień.

Uwaga: Na każdym produkcie należy umieścić etykietę zawierającą kod kreskowy.

Tutaj przeczytasz jak zapakować produkt aby go sprzedać na Amazonie

Uwaga: Upewnij się, że etykieta znajduje się na właściwym produkcie, aby uniknąć zwrotów i reklamacji.

Jeżeli chcesz powierzyć tworzenie i prowadzenie konta Amazon specjalistkom, skontaktuj się z Makinta.

367 słów w 1 minutę i 50 sekund!

Jak przygotować małą paczkę do wysyłki do Amazon

Makinta blog

Dostawa małych paczek do magazynów Amazon

W niecałe 2 minuty z tego tekstu dowiesz się jakie są wymagania dotyczące wysyłki małych paczek do centrów realizacji zamówień w Amazon.

Tutaj przeczytasz jakie są wymagania dotyczące wagi, wymiarów i wysyłki, które mają zastosowanie do wszystkich metod wysyłki do centrów Amazon.

Obejrzyj to krótkie video z przykładami przygotowania pudełek do wysyłki do Amazon.

Wytyczne dotyczące pakowania przesyłki

Jeśli otrzymujesz towar od swojego dostawcy na palecie, nie zakładaj, że te same pudełka możesz wysłać do Amazon, tak niestety nie jest.

Standardowe pudełko i pozostałe opakowanie wewnętrzne używane do przewozu mniejszymi ciężarówkami (LTL) i ciężarówkami o pełnym załadunku (FTL) może nie wytrzymać standardowego procesu wysyłki małych paczek. Takie opakowanie jest przeznaczone do masowych przesyłek paletowych, które trafiają do tradycyjnych sklepów. Jeśli jednostki te zostaną uszkodzone podczas doręczania małych paczek, możesz być odpowiedzialny za uszkodzone produktów, które nie są odpowiednio zapakowane.

Wytyczne dla przewoźników

Tylko profesjonalni przewoźnicy mogą umawiać się na spotkania z centrami realizacyjnymi Amazon.

Zanim zlecisz komuś dostawę, upewnij się, że przewoźnik zna się na rzeczy!

Przewoźnicy muszą zarejestrować się w Amazon przed umówieniem spotkania.
Przewoźnicy muszą przestrzegać wymagań Amazon dotyczących dostaw i standardów bezpieczeństwa w przeciwnym razie dostawa do Amazon nie zostanie zrealizowana.

Pudełka z etykietami

Wydrukuj cały zestaw etykiet. Ponieważ każda etykieta jest unikalna, nie kseruj, nie używaj ponownie ani nie modyfikuj etykiet do użycia na dodatkowych pudełkach.
Wszystkie małe paczki muszą mieć tylko etykiety wysyłkowe.

Pamiętaj, że etykiety wysyłkowe nie mogą zawierać innych/dodatkowych informacji.

Jeśli używasz pudełek z poprzednich przesyłek, (Makinta też stawia na recycling!) upewnij się, że usuwasz lub zakrywasz wszelkie stare etykiety wysyłkowe lub inne oznaczenia.
Etykiety wysyłkowe muszą być umieszczone w widocznym miejscu, na górze lub z boku pudełka. Najlepiej umieść je na boku pudełka.
Nigdy nie umieszczaj etykiet wysyłkowych na szwie pudełka. Ktoś mógłby je uszkodzić podczas otwierania pudełka!
W miarę możliwości należy umieszczać etykiety wysyłkowe nie bliżej niż 3,17 cm od dowolnej krawędzi pudełka. Taśma użyta do zaklejenia pudełka nie powinna zakrywać etykiet wysyłkowych.

Dodatkowe wymagania dotyczące przesyłek częściowych firmy Amazon

Jeśli korzystasz z usług jednego z przewoźników partnerskich Amazon, musisz wprowadzić dane wymiarowe swoich małych paczek. Amazon potrzebuje tych wymiarów do obliczania wagi Twojej przesyłki. Dokładniejsze dane to mniejsze zaskoczenie przy ewentualnej dopłacie za magazyn.

POWODZENIA!

Jeżeli chcesz powierzyć tworzenie i prowadzenie konta Amazon specjalistkom, skontaktuj się z Makinta.

328 słów w 1 minutę i 38 sekund!