Sprzedaż na rynkach europejskich na Amazon. Część 1

Amazon EU Makinta

Jak rozpocząć sprzedaż na rynkach europejskich na Amazon?

To pytanie słyszymy bardzo często dlatego postanowiłyśmy podzielić się z Wami naszą wiedzą I doświadczeniem.

Od czego zacząć aby odnieść sukces? Jak przygotować się do rozpoczącia przygody życia? Jak wypłynąć na szerokie wody?

Zapraszamy do lektury ponieważ WIEDZA TO PODSTAWA!

Amazon istnieje na pięciu rynkach w krajach europejskich:

 • Wielka Brytania – Amazon.co.uk
 • Francja – Amazon.fr
 • Niemcy -Amazon.de
 • Włochy – Amazon.it
 • Hiszpania – Amazon.es
Makinta Amazon EU
Makinta Amazon EU

Już teraz, dzięki zintegrowanemu systemowi zarządzania kontem Amazon, możesz dotrzeć do ponad 340 milionów klientów w 30 krajach w Europie. Z europejskim Unified Account, możesz sprzedawać na wielu rynkach z jednego konta. Upraszcza to wystawianie ofert, ustalanie cen, realizacja i płatności.

Amazon daje Ci nowoczesną logistykę i potężne narzędzia, które pomogą Ci dostosować się do wymogów podatkowych i przepisów dotyczących produktów. Pomoże Ci także utworzyć skuteczne listingów w ponad 30 kategoriach produktów.

Zobacz, jak firmy takie jak Twoja osiągają sukces dzięki Amazon:

Rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz:
Plany sprzedaży

Do wyboru są dwa plany sprzedaży, które umożliwiają sprzedaż na wszystkich pięciu rynkach UE:

 1. Podstawowy plan jest dla tych, którzy sprzedają mniej niż 35 artykułów miesięcznie. Płacisz Amazonowi opłatę tylko wtedy, gdy coś sprzedajesz.
 2. Profesjonalny plan jest dla tych, którzy sprzedają więcej niż 35 produktów miesięcznie. Płacisz stałą miesięczna opłatę.
Uwaga: Skorzystaj z kalkulatora opłat Amazon, aby oszacować średnie opłaty i potencjalne przychody.

Zarządzanie podatkami europejskimi (VAT)

Zanim rozpoczniesz sprzedaż w różnych krajach UE, musisz się dowiedzieć (najlepiej od Swojego doradcy podatkowego lub księgowej/księgowego) o podatku od towarów i usług (VAT) na poszczególnych rynkach. Podatek VAT pobierany jest od transakcji handlowych, importu i towarów, które przemieszczają się między państwami członkowskimi UE. Jeśli przechowujesz lub sprzedajesz towary klientom w kraju UE, możesz być zobowiązany do rejestracji VAT w tym konkretnym kraju.

Podczas gdy każdy sprzedawca Amazon odpowiedzialny jest za postępowanie w zgodzie z przepisami dotyczącymi podatku VAT, Amazon może zapewnić zasoby i narzędzia do rejestracji i składania deklaracji VAT w krajach UE.

Taka usługa świadczona przez Amazon obejmuje dostarczanie informacji kontaktowych dla usług doradztwa podatkowego świadczonych przez strony trzecie, z góry wynegocjowane stopy procentowe.

Uwaga: Użyj tego narzędzia, aby określić, gdzie powinieneś się zarejestrowany dla celów podatku VAT.

Potrzebujesz pomocy w zakresie podatku VAT? Skorzystaj z usług w zakresie podatku VAT w Amazon.

Usługi VAT w Amazon pomagają spędzić więcej czasu na działalności gospodarczej, a mniej na podatku VAT.

Począwszy od zaledwie 400 euro rocznej opłaty(za każdy rynek), usługi VAT na Amazonie pozwalają na wykonanie rejestracji VAT oraz składanie deklaracji VAT w Seller Central.

Amazon współpracuje z zewnętrznym globalnym dostawcą usług podatkowych, aby świadczyć tę usługę w ramach programu Amazon w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Czechach i Niemczech. Usługi w zakresie podatku VAT dla innych krajów, które wymagają reprezentacji fiskalnej, będą wkrótce dostępne.

Czas potrzebny na zarejestrowanie się jako płatnik VAT może być różny. Aby uniknąć opóźnień, zalecamy, abyś ropoczął proces, jak tylko zarejestrujesz swoje konto sprzedawcy w UE.

Wymagana dokumentacja

Dokumenty, które mogą być wymagane do rejestracji VAT obejmują:

 • Statut spółki dla Twojej firmy.
 • List z banku potwierdzający, że posiadasz w nim konto.
 • Pełnomocnictwo dla doradcy podatkowego, jeśli z niego korzystasz. Dodatkowe dokumenty, takie jak potwierdzenie adresu i dowodu tożsamości dla właścicieli przedsiębiorstw mogą być również wymagane w przypadku niektórych kraje.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź Centrum Wiedzy o Podatku VAT, czyli zbiór zasobów Amazon, które mogą pomóc z podatkiem VAT i ułatwią przestrzeganie przepisów w całej Europie.

Uzyskaj odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące podatku VAT. Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia w zakresie podatku VAT w krajach, w których Amazon VAT Service nie jest jeszcze aktywny, zalecamy skonsultować się z zewnętrzny dostawcą usług.

Uwaga: Oczywiście pamiętaj, że zawsze warto skonultować się z własnym księgowym/księgową aby uniknąć ewentualnych problemów podatkowych.

Interesuje Cię kwestia VAT na Amazon UE? Przeczytaj o Zautomatyzowaniu fakturowania dla zamówień FBA.

Kategorie produktów i ograniczenia

Klienci ufają, że zawsze mogą z pełnym zaufaniem dokonywać zakupów na platformie Amazon.

Pamiętaj: Jest to twoja odpowiedzialność aby upewnić się, że Ty i Twoje produkty są zgodne ze wszystkimi obowiązującymi przepisami prawa oraz z przepisami Amazon dot. Polityki Kategorii, Produktów i Ograniczeń.

Dostarczanie produktów do klientów.

Możesz wysyłać produkty sprzedawane w firmie Amazon z własnego, lokalnego magazynu, lub możesz wybrać Fulfillment by Amazon (FBA).

Zauważ, że jeśli zdecydujesz się na zarządzanie własną wysyłką, jesteś odpowiedzialny za obsługę izadowolenie klienta od wysyłką po ewentualne zwroty. Twoja usługa powinna obejmować szybką dostawę oraz wsparcie klienta w języku każdego rynku, na którym jesteś aktywny.

Dzięki FBA, wystarczy, że wyślesz swoje zapasy do jednego z europejskich centrów realizacji zamówień. Amazon będzie odbierać, pakować i wysyłać Twoje produkty. Zajmą się również obsługą klienta w języku angielskim oraz wszelkimi wnioskami o zwrot pieniędzy i zwroty. Wielu sprzedawców z Amazon używa FBA. Umożliwia im to skoncentrowanie się na rozwoju ich businessu, a nie na realizacji zamówień 😉

Zobacz, w jaki sposób FBA może pomóc Ci szybko skalować Twoją firmę od sprzedaży w jednym kraju do sprzedaży w całej Europie:

Chcesz rozpocząć sprzedaż na Amazon? Zapoznaj się Przewodnikiem Makinta i rozpocznij swoją przygodę, sprzedając w Europie.

Jeżeli chcesz powierzyć tworzenie i prowadzenie konta Amazon specjalistkom, skontaktuj się z Makinta.

785 słów w 3 minuty i 55 sekund!

Automatyczne fakturowanie VAT na Amazon

VAT AMAZON makinta

VAT na Amazon UE: Zautomatyzowanie fakturowania dla zamówień FBA.

 

Tutaj poznasz 7 kroków dzięki którym przejdziesz przez nowy proces weryfikacji faktur VAT na Amazonie.

Jeśli realizujesz zamówienia na rynku UE za pomocą Fulfillment by Amazon (FBA), rozważ automatyzację wystawiania faktur VAT dla swoich klientów.
Amazon nie wystawia faktur VAT w imieniu sprzedawców i wyłącznie Ty odpowiadasz za spełnienie wszystkich wymogów prawnych dotyczących wystawiania faktur VAT kupującym. Jeśli nie jesteś pewien, czy musisz wystawić fakturę VAT kupującemu, sugerujemy, abyś skontaktował się ze swoim doradcą podatkowym.

Korzyści płynące z automatycznego fakturowania Amazon
 • Automatyczne fakturowanie VAT
  Brak ręcznego tworzenia faktur dla zamówień firmy Amazon. Faktury będą automatycznie udostępniane klientom do pobrania na ich konto.
 • Zgodne fakturowanie transakcji UE
  Niech Amazon wystawi faktury za zamówienia w firmie Amazon, zgodne z dyrektywą VAT UE i krajowymi przepisami dla kupujących i konsumentów w dowolnym kraju UE28.
 • Zredukowane kontakty z klientami
  Mniej klientów Amazon kontaktujących się z Tobą w celu uzyskania faktur VAT, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.
 • Odblokowanie dodatkowego segmentu klientów
  Większa widoczność dla klientów biznesowych, którzy wolą kupować produkty, w przypadku których dostępne jest automatyczne fakturowanie VAT.
 • Większa szansa na wygranie Buy Box
  Usługa kalkulacji VAT firmy Amazon wyświetli ceny netto na stronach produktów dla klientów biznesowych, zwiększając Twoją przewagę konkurencyjną, aby wygrać Buy Box.
 • Zwiększona sprzedaż B2B
  Przeciętnie, sprzedawcy korzystający z usługi kalkulacji podatku VAT odnotowali wzrost sprzedaży B2B na Amazonie o ponad 50%.

Amazon FBA – opcje sprzedaży a podatki VAT

Jak zacząć
 1. Wprowadź numer VAT
  Podaj wszystkie numery VAT związane z Twoją firmą i wpisz swój domyślny adres wysyłki.
 2. Wybierz swoje ustawienia
  Wybierz domyślny kod podatku od produktów dla swoich ofert, wybierz, czy przesyłka i opakowanie na prezent mają być opodatkowane według tej samej stawki i ustaw datę aktywacji.
 3. Pobierz faktury VAT
  Po uruchomieniu rozwiązania będziesz mógł pobrać faktury VAT oraz szczegółowe raporty kalkulacyjne VAT.

Tutaj znajdziesz Przewodnik MAKINTA Jak utworzyć konto na Amazon?

Jeżeli chcesz powierzyć tworzenie i prowadzenie konta Amazon specjalistkom, skontaktuj się z Makinta.