Jak przygotować małą paczkę do wysyłki do Amazon

Dostawa małych paczek do magazynów Amazon

W niecałe 2 minuty z tego tekstu dowiesz się jakie są wymagania dotyczące wysyłki małych paczek do centrów realizacji zamówień w Amazon.

Tutaj przeczytasz jakie są wymagania dotyczące wagi, wymiarów i wysyłki, które mają zastosowanie do wszystkich metod wysyłki do centrów Amazon.

Obejrzyj to krótkie video z przykładami przygotowania pudełek do wysyłki do Amazon.

Wytyczne dotyczące pakowania przesyłki

Jeśli otrzymujesz towar od swojego dostawcy na palecie, nie zakładaj, że te same pudełka możesz wysłać do Amazon, tak niestety nie jest.

Standardowe pudełko i pozostałe opakowanie wewnętrzne używane do przewozu mniejszymi ciężarówkami (LTL) i ciężarówkami o pełnym załadunku (FTL) może nie wytrzymać standardowego procesu wysyłki małych paczek. Takie opakowanie jest przeznaczone do masowych przesyłek paletowych, które trafiają do tradycyjnych sklepów. Jeśli jednostki te zostaną uszkodzone podczas doręczania małych paczek, możesz być odpowiedzialny za uszkodzone produktów, które nie są odpowiednio zapakowane.

Wytyczne dla przewoźników

Tylko profesjonalni przewoźnicy mogą umawiać się na spotkania z centrami realizacyjnymi Amazon.

Zanim zlecisz komuś dostawę, upewnij się, że przewoźnik zna się na rzeczy!

Przewoźnicy muszą zarejestrować się w Amazon przed umówieniem spotkania.
Przewoźnicy muszą przestrzegać wymagań Amazon dotyczących dostaw i standardów bezpieczeństwa w przeciwnym razie dostawa do Amazon nie zostanie zrealizowana.

Pudełka z etykietami

Wydrukuj cały zestaw etykiet. Ponieważ każda etykieta jest unikalna, nie kseruj, nie używaj ponownie ani nie modyfikuj etykiet do użycia na dodatkowych pudełkach.
Wszystkie małe paczki muszą mieć tylko etykiety wysyłkowe.

Pamiętaj, że etykiety wysyłkowe nie mogą zawierać innych/dodatkowych informacji.

Jeśli używasz pudełek z poprzednich przesyłek, (Makinta też stawia na recycling!) upewnij się, że usuwasz lub zakrywasz wszelkie stare etykiety wysyłkowe lub inne oznaczenia.
Etykiety wysyłkowe muszą być umieszczone w widocznym miejscu, na górze lub z boku pudełka. Najlepiej umieść je na boku pudełka.
Nigdy nie umieszczaj etykiet wysyłkowych na szwie pudełka. Ktoś mógłby je uszkodzić podczas otwierania pudełka!
W miarę możliwości należy umieszczać etykiety wysyłkowe nie bliżej niż 3,17 cm od dowolnej krawędzi pudełka. Taśma użyta do zaklejenia pudełka nie powinna zakrywać etykiet wysyłkowych.

Dodatkowe wymagania dotyczące przesyłek częściowych firmy Amazon

Jeśli korzystasz z usług jednego z przewoźników partnerskich Amazon, musisz wprowadzić dane wymiarowe swoich małych paczek. Amazon potrzebuje tych wymiarów do obliczania wagi Twojej przesyłki. Dokładniejsze dane to mniejsze zaskoczenie przy ewentualnej dopłacie za magazyn.

POWODZENIA!

Jeżeli chcesz powierzyć tworzenie i prowadzenie konta Amazon specjalistkom, skontaktuj się z Makinta.

328 słów w 1 minutę i 38 sekund!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *