Sprzedaż na rynkach europejskich na Amazon. Część 1

Jak rozpocząć sprzedaż na rynkach europejskich na Amazon?

To pytanie słyszymy bardzo często dlatego postanowiłyśmy podzielić się z Wami naszą wiedzą I doświadczeniem.

Od czego zacząć aby odnieść sukces? Jak przygotować się do rozpoczącia przygody życia? Jak wypłynąć na szerokie wody?

Zapraszamy do lektury ponieważ WIEDZA TO PODSTAWA!

Amazon istnieje na pięciu rynkach w krajach europejskich:

  • Wielka Brytania – Amazon.co.uk
  • Francja – Amazon.fr
  • Niemcy -Amazon.de
  • Włochy – Amazon.it
  • Hiszpania – Amazon.es
Makinta Amazon EU
Makinta Amazon EU

Już teraz, dzięki zintegrowanemu systemowi zarządzania kontem Amazon, możesz dotrzeć do ponad 340 milionów klientów w 30 krajach w Europie. Z europejskim Unified Account, możesz sprzedawać na wielu rynkach z jednego konta. Upraszcza to wystawianie ofert, ustalanie cen, realizacja i płatności.

Amazon daje Ci nowoczesną logistykę i potężne narzędzia, które pomogą Ci dostosować się do wymogów podatkowych i przepisów dotyczących produktów. Pomoże Ci także utworzyć skuteczne listingów w ponad 30 kategoriach produktów.

Zobacz, jak firmy takie jak Twoja osiągają sukces dzięki Amazon:

Rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz:
Plany sprzedaży

Do wyboru są dwa plany sprzedaży, które umożliwiają sprzedaż na wszystkich pięciu rynkach UE:

  1. Podstawowy plan jest dla tych, którzy sprzedają mniej niż 35 artykułów miesięcznie. Płacisz Amazonowi opłatę tylko wtedy, gdy coś sprzedajesz.
  2. Profesjonalny plan jest dla tych, którzy sprzedają więcej niż 35 produktów miesięcznie. Płacisz stałą miesięczna opłatę.
Uwaga: Skorzystaj z kalkulatora opłat Amazon, aby oszacować średnie opłaty i potencjalne przychody.

Zarządzanie podatkami europejskimi (VAT)

Zanim rozpoczniesz sprzedaż w różnych krajach UE, musisz się dowiedzieć (najlepiej od Swojego doradcy podatkowego lub księgowej/księgowego) o podatku od towarów i usług (VAT) na poszczególnych rynkach. Podatek VAT pobierany jest od transakcji handlowych, importu i towarów, które przemieszczają się między państwami członkowskimi UE. Jeśli przechowujesz lub sprzedajesz towary klientom w kraju UE, możesz być zobowiązany do rejestracji VAT w tym konkretnym kraju.

Podczas gdy każdy sprzedawca Amazon odpowiedzialny jest za postępowanie w zgodzie z przepisami dotyczącymi podatku VAT, Amazon może zapewnić zasoby i narzędzia do rejestracji i składania deklaracji VAT w krajach UE.

Taka usługa świadczona przez Amazon obejmuje dostarczanie informacji kontaktowych dla usług doradztwa podatkowego świadczonych przez strony trzecie, z góry wynegocjowane stopy procentowe.

Uwaga: Użyj tego narzędzia, aby określić, gdzie powinieneś się zarejestrowany dla celów podatku VAT.

Potrzebujesz pomocy w zakresie podatku VAT? Skorzystaj z usług w zakresie podatku VAT w Amazon.

Usługi VAT w Amazon pomagają spędzić więcej czasu na działalności gospodarczej, a mniej na podatku VAT.

Począwszy od zaledwie 400 euro rocznej opłaty(za każdy rynek), usługi VAT na Amazonie pozwalają na wykonanie rejestracji VAT oraz składanie deklaracji VAT w Seller Central.

Amazon współpracuje z zewnętrznym globalnym dostawcą usług podatkowych, aby świadczyć tę usługę w ramach programu Amazon w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Czechach i Niemczech. Usługi w zakresie podatku VAT dla innych krajów, które wymagają reprezentacji fiskalnej, będą wkrótce dostępne.

Czas potrzebny na zarejestrowanie się jako płatnik VAT może być różny. Aby uniknąć opóźnień, zalecamy, abyś ropoczął proces, jak tylko zarejestrujesz swoje konto sprzedawcy w UE.

Wymagana dokumentacja

Dokumenty, które mogą być wymagane do rejestracji VAT obejmują:

  • Statut spółki dla Twojej firmy.
  • List z banku potwierdzający, że posiadasz w nim konto.
  • Pełnomocnictwo dla doradcy podatkowego, jeśli z niego korzystasz. Dodatkowe dokumenty, takie jak potwierdzenie adresu i dowodu tożsamości dla właścicieli przedsiębiorstw mogą być również wymagane w przypadku niektórych kraje.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź Centrum Wiedzy o Podatku VAT, czyli zbiór zasobów Amazon, które mogą pomóc z podatkiem VAT i ułatwią przestrzeganie przepisów w całej Europie.

Uzyskaj odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące podatku VAT. Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia w zakresie podatku VAT w krajach, w których Amazon VAT Service nie jest jeszcze aktywny, zalecamy skonsultować się z zewnętrzny dostawcą usług.

Uwaga: Oczywiście pamiętaj, że zawsze warto skonultować się z własnym księgowym/księgową aby uniknąć ewentualnych problemów podatkowych.

Interesuje Cię kwestia VAT na Amazon UE? Przeczytaj o Zautomatyzowaniu fakturowania dla zamówień FBA.

Kategorie produktów i ograniczenia

Klienci ufają, że zawsze mogą z pełnym zaufaniem dokonywać zakupów na platformie Amazon.

Pamiętaj: Jest to twoja odpowiedzialność aby upewnić się, że Ty i Twoje produkty są zgodne ze wszystkimi obowiązującymi przepisami prawa oraz z przepisami Amazon dot. Polityki Kategorii, Produktów i Ograniczeń.

Dostarczanie produktów do klientów.

Możesz wysyłać produkty sprzedawane w firmie Amazon z własnego, lokalnego magazynu, lub możesz wybrać Fulfillment by Amazon (FBA).

Zauważ, że jeśli zdecydujesz się na zarządzanie własną wysyłką, jesteś odpowiedzialny za obsługę izadowolenie klienta od wysyłką po ewentualne zwroty. Twoja usługa powinna obejmować szybką dostawę oraz wsparcie klienta w języku każdego rynku, na którym jesteś aktywny.

Dzięki FBA, wystarczy, że wyślesz swoje zapasy do jednego z europejskich centrów realizacji zamówień. Amazon będzie odbierać, pakować i wysyłać Twoje produkty. Zajmą się również obsługą klienta w języku angielskim oraz wszelkimi wnioskami o zwrot pieniędzy i zwroty. Wielu sprzedawców z Amazon używa FBA. Umożliwia im to skoncentrowanie się na rozwoju ich businessu, a nie na realizacji zamówień 😉

Zobacz, w jaki sposób FBA może pomóc Ci szybko skalować Twoją firmę od sprzedaży w jednym kraju do sprzedaży w całej Europie:

Chcesz rozpocząć sprzedaż na Amazon? Zapoznaj się Przewodnikiem Makinta i rozpocznij swoją przygodę, sprzedając w Europie.

Jeżeli chcesz powierzyć tworzenie i prowadzenie konta Amazon specjalistkom, skontaktuj się z Makinta.

785 słów w 3 minuty i 55 sekund!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *