Wymagania dotyczące zdjęć produktowych: jak zoptymalizować zdjęcia produktów, aby wygenerować większe przychody na Amazon?

Zanim zamieścisz swoje produkty na Amazon, poświęć 3 minuty i zapoznaj się z naszymi podpowiedziami oraz wymaganiami Amazon dotyczącymi wielkości i rodzaju zdjęć.
Te wskazówki dotyczące optymalizacji pomogą twoim słupkom sprzedażowym wystrzelić w kosmos!

 

Tutaj dowiesz się jak stworzyć doskonały listing na Amazonie.

Na wszystkich rynkach Amazon (USA, UK, DE, FR, IT, CAN itd.) jest już ponad 5 milionów sprzedawców! To duża konkurencja, która może sprawić, że trudno będzie się wyróżnić.

Jednym z kluczowych elementów oferty na Amazon jest zdjęcie. A jeśli chodzi o optymalizację zdjęć produktów, należy zastanowić się nad kontekstem, w jakim są one przeglądane. Zdjęcia produktów na Amazon nie tylko wyświetlają się na stronie głównej produktu, ale także pojawiają się w wynikach wyszukiwania, jako miniaturki oraz w innych miejscach, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy.

Dowiedz się, jak zoptymalizować zdjęcia produktów na Amazon, stosując się do wymagań technicznych oraz stosując odrobinę twórczego stylu.

Wskazówki dotyczące optymalizacji zdjęć produktowych na Amazon

1. Postępuj zgodnie z wymaganiami technicznymi dotyczącymi zdjęć, regularnie aktualizowanymi przez Amazon.

Przy tworzeniu nowych stron produktów lub aktualizacji istniejących listingów należy spełnić wytyczne Amazona dotyczące wielkości zdjęć i związane z nimi wymagania techniczne. Jeśli tego nie zrobisz, Amazon nie zaakceptuje Twoich zdjęć!

Zapoznaj się z wymaganiami Amazon dotyczącymi zdjęć produktowych, które w skrócie umieściliśmy poniżej, ale pamiętaj, że zawsze należy  sprawdzić, czy na stronie Amazon znajdują się najbardziej aktualne informacje.

 

Rozmiar obrazu: Obrazy powinny mieć co najmniej 1000 pikseli szerokości lub wysokości.

Amazon zaleca szerokość: 2560 pikseli.

Ramka obrazu: Produkt powinien wypełnić 85% ramki.

Kolor tła: WSZYSTKIE zdjęcia produktu powinny mieć czyste białe tło.

Format pliku: Możesz przesłać pliki JPEG, PNG, GIF lub TIFF.

Tryb kolorów: Zarówno sRGB jak i CMYK są akceptowane.

Amazon zaleca użycie kwadratowego obrazu 1:1 o wymiarach 2000 x 2000. Przy tych zoptymalizowanych wymiarach, Amazon pozwala na maksymalne powiększenie lub proporcje 5:1. Możliwość powiększenia obrazu (zoom) zaczyna się, gdy obraz ma co najmniej 1000 pikseli po najdłuższym boku i 500 pikseli po najkrótszym.

Optymalizacja zdjęć produktowych Amazon - białe tło
Optymalizacja zdjęć produktowych Amazon – białe tło
Inne wymagania dotyczące obrazu dla Amazon do zapamiętania:

 

Nazwy plików: Nazwa pliku musi zawierać identyfikator produktu (jest to Twój Amazon ASIN, JAN, EAN, 13-cyfrowy ISBN lub UPC). Po tym, kropka i rozszerzenie pliku (zobacz akceptowane typy plików wymienione powyżej). Na przykład 1234567890123.tif lub A987654321.jpg. Nazwa pliku nie może zawierać myślników, spacji ani innych znaków.

Grafika: Na głównych zdjęciach produktowych nie można umieszczać żadnych tekstów, obramowań, logotypów, manekinów i znaków wodnych.

2. Przypisz priorytet obrazu na stronie produktu.

Amazon umożliwia sprzedawcom wyświetlanie od siedmiu do dziewięciu zdjęć produktów na stronę. Zazwyczaj zalecamy korzystanie ze wszystkich dostępnych slotów. W końcu jeżeli Twój klient nie może dotknąć Twojego produktu, musisz dać mu szansę zobaczyć produkt z każdej strony, i to w jak najlepszym świetle!  Pokaż jak najwięcej kątów, jak to możliwe.

Kiedy Twoje zdjęcia zostaną załadowane i gotowe do użycia, będziesz chciał ustalić priorytety i przypisać, w jaki sposób każde zdjęcie pojawia się na stronie. Odpowiednio przypisz priorytet każdemu obrazowi, tak aby pokazywał się w odpowiedniej kolejności w wynikach wyszukiwania produktów Amazon i na stronach produktów. Uporządkowanie zdjęć produktów Amazon tak, aby klienci mogli doświadczyć produktu w logiczny sposób, to kolejny krok do sukcesu!

Na przykład:

1. najpierw pokaż sam produkt na białym tle,

2. następnie ustaw różne kąty, możesz pokazać wnętrze i wyświetlić zbliżenia,

3. zakończ obrazami, które pokazują technologię lub naukę stojącą za Twoim produktem:

          action photos – pokaż jak użyć Twój produkt

          mood photos – pokaż jakie emocje wywołuje użycie Twojego produktu

          infografika – pokaż skład, porównaj z innymi produktami, przedstaw cechy produktu.

 

Oto przykład z Amazon.com:

Amazon zdjęcia produktów
Amazon zdjęcia produktów

3. Przestrzegaj standardów Amazon w zakresie wysokiej jakości obrazów.

Warianty kolorystyczne produktów powinny mieć oddzielne zdjęcia, zgodnie z wymaganiami dotyczącymi obrazów. Wykorzystywanie wysokiej jakości obrazów dla MAIN (głównego) i CHILD (dziecka) SKU jest szczególnie ważne dla konwersji sprzedaży i otrzymywania większej ilości kliknięć, ale jest to również część nietechnicznych standardów Amazon.

Wymagania dotyczące zdjęć produktów firmy Amazon są następujące:

Używaj prawdziwych zdjęć: Obraz musi być prawdziwym zdjęciem (lub okładką, na przykład w przypadku muzyki lub książek). Rysunki, wektory i ilustracje są niezgodne z zasadami Amazon- podobnie jak dodatkowe obrazy, grafiki lub nakładki tekstowe.

WSKAZÓWKA: Potrzebujesz załączyć wykres lub grafikę, przestrzegając zasad firmy Amazon?

MAKINTA PODPOWIADA: użyj zbliżenia etykiet produktów, porównania produktów i obrazów, w tym wykresów informacyjnych, grafiki, a nawet tekstu.

Optymalizacja zdjęć produktowych Amazon - etykieta
Optymalizacja zdjęć produktowych Amazon – etykieta

Zachowaj prostotę: Wszystko w ramce, co nie jest bezpośrednio związane z produktem, może rozpraszać uwagę potencjalnego nabywcy. Usuń te elementy z grafik.

Optymalizacja zdjęć produktowych Amazon - porównanie
Optymalizacja zdjęć produktowych Amazon – porównanie produktów

Przede wszystkim jakość: Użyj ostrych, wysokiej rozdzielczości i dobrze oświetlonych zdjęć produktów, które wyglądają realistycznie. Zwróć szczególną uwagę na to, jak wyglądają kolory!

Pamiętaj, oprócz spełniania wymagań dotyczących obrazu dla Amazon, wysokiej jakości obrazy sprawią, że Twoje produkty ożyją również dla kupujących. W końcu potencjalny klient może “tylko”  obejrzeć Twoje produkty na ekranie.

Amazon optymalizacja zdjęć produktów
Amazon optymalizacja zdjęć produktów

POWODZENIA!

Jeżeli chcesz powierzyć tworzenie konta specjalistkom, skontaktuj się z Makinta.

666 słów w 3minuty, 19 sekund!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *